Planowe prace techniczne w serwisie

Informujemy, iż w oknie serwisowym we wtorek, 2 lutego 2021 r. w godzinach 21.30-22.00 odbędą się planowe prace techniczne w naszym systemie. W podanym oknie czasowym nie będzie możliwe logowanie się do serwisu. Przepraszamy za utrudnienia.

Prace techniczne w NASK w dniu 13.09.2020 r.

Rejestr NASK poinformował o planowej przerwie technicznej związanej z migracją danych. Została ona zaplanowana na niedzielę (13.09.2020 r. ), w godzinach pomiędzy 07.00 a 20.00.W związku z powyższym dostęp do systemu Registry NASK może być utrudniony bądź wyłączony. Przepraszamy za utrudnienia

Nowy system produkcyjny rejestru NASK

Dnia 5.08.2020 r. w godzinach 4.00-7.00 rejestr domen polskich NASK planuje wdrożenie nowej wersji programu produkcyjnego. W związku z powyższym w podanym wyżej oknie czasowym operacje na domenach polskich będą całkowicie niedostępne.

Ponowny atak DDOS na EURid

W dniu dzisiejszym rejestr domen europejskich EURid poinformował o kolejnym ataku DDOS na swoją infrastrukturę. Wszystkie zainicjowane operacje będą przez nas realizowane w miarę dostępności rejestru. Przepraszamy za utrudnienia.

Problemy techniczne rejestru domen europejskich

Od wczesnych godzin porannych rejestr domen .eu notuje poważne problemy techniczne. Nie działa strona główna, panel oraz połączenia z rejestratorami. Prosimy o wstrzymanie się z operacjami na domenach .eu do czasu aktualizacji informacji w Państwa panelach partnerskich.

Planowe prace techniczne w NASK w dniu 11 marca 2020 r.

11 marca 2020 roku od godziny 22.00 do godziny 01.00 w dniu 12 marca NASK planuje dokonać zmiany systemów obsługujących DNSSEC dla domen polskich. Celem zmiany jest poprawa bezpieczeństwa działania usługi DNSSEC. Przeprowadzenie zmiany nie powinno w żaden sposób zakłócić działania systemów.

Rejestr domen europejskich poinformował o wprowadzeniu systemu APEWS

System przewidywania nadużyć i wczesnego ostrzegania (APEWS) to innowacyjna i wielokrotnie nagradzana metodologia oparta na ocenie wzorców rejestracji nazw domen. Przewiduje, czy nazwa domeny może być potencjalnie wykorzystywana w niewłaściwy sposób. Jeśli system zidentyfikuje zarejestrowaną nazwę domeny jako potencjalnie powiązaną z nadużyciem, jej delegowanie w pliku strefy .eu jest opóźnione, a jej status w internetowym […]