Komunikaty techniczne

DOMENY GLOBALNE - ZMIANA POLITYKI ICANN

Od dnia 1.12.2016 roku obowiązuje nowa polityka transferów domen globalnych. Poniżej znajdziecie Państwo najważniejsze szczegóły zmian: Poniżej przedstawiamy zaktualizowane informacje do przedstawionych Państwu w dniu 8.11.2016 roku dotyczące nowej polityki ICANN wobec domen globalnych:
1. Każda istotna modyfikacja danych będzie traktowana jako zmiana Abonenta domeny.
2. Istotna modyfikacja to zmiana: nazwy Abonenta, nazwy organizacji Abonenta, adresu mailowego Abonenta, zmiana nazwy lub organizacji Abonenta powiązana ze zmianą danych teleadresowych.
3. Każdą istotną modyfikację danych będzie musiała potwierdzić zarówno strona zrzekająca się (obecny Abonent), jak i przejmująca prawa i obowiązki związane z domeną (nowy Abonent). Będzie to dotyczyć również sytuacji, gdzie właściciel domeny de facto się nie zmieni.
4. Jeśli obecny i nowy Abonent nie potwierdzą zmiany w ciągu 60 dni od jej zainicjowania nie zostanie ona przeprowadzona.
5. Żądanie potwierdzenia zmian będzie wysyłane na autoryzowane adresy e-mail Abonentów. W przypadku zmiany dotyczącej tego samego Abonenta zostaną do niego wysłane dwa maile z linkami weryfikującymi. Maile wysyłane do Abonentów będą zawierały treść w języku angielskim. Directi nie planuje obecnie ich tłumaczenia na język polski.
6. Żądanie potwierdzenia zmian wygasa wraz z przejściem domeny do okresu kwarantanny (jej nie odnowieniem w obecnym okresie abonamentowym).
7. Rejestrator Directi dokonuje zmian w systemie w ciągu 24 h od otrzymania potwierdzenia przez obecnego i nowego Abonenta.
Pełna wersja nowej polityki ICANN dotyczącej transferów domen globalnych znajduje się TUTAJZ poważaniem,
zespół serwisu HRD.pl

ZMIANY W KOMENDZIE TRANSFER I BLOCKED DLA DOMEN POLSKICH

Przypominamy, iż od dnia wczorajszego (5.08.15r.) NASK zniósł ograniczenie inicjalizowania transferu nazwy domeny .pl, przy pomocy komendy , z 6 dni przed wygaśnięciem domeny na 0 dni. Również od dnia dzisiejszego NASK wydłużył czas, w…

Komunikat został dodany dnia 6 sierpnia 2015czytaj więcej•••