Technologie

Centrum danych

Nasze dane kolokowane są w jednym z najnowocześniejszych warszawskich centrów danych. O wyborze innowacyjnego centrum kolokacji przesądziły jego unikatowe cechy, na które składają się między innymi:

  • monitoring przemysłowy 365/24/7
  • podział obiektu na nadzorowane elektronicznie strefy bezpieczeństwa
  • system zasilania obiektu z sieci energetycznej z dwóch niezależnych źródeł
  • system awaryjnego podtrzymywanie napięcia (awaryjne zasilacze UPS i agregaty prądotwórcze)
  • nowoczesny przeciwpożarowy system gaszenia gazowego
  • zapasowe centrum zarządzania w odległości kilku km od obiektu, gotowe do natychmiastowego wykorzystania w razie potrzeby

Powyższe cechy obiektu pozwalają na praktyczne wyeliminowanie jakichkolwiek punktów awarii.

Centrum danych

Sprzęt i łącza

Pracujemy na najnowszej generacji serwerach firm Dell oraz Supermicro. Stosowane przez nas rozwiązania chmurowe wymagają umieszczania maszyn wirtualnych na macierzach dyskowych.

Nasze macierze dyskowe to najnowszej generacji macierze działające w technologii iSCSi, posiadające redundantne kontrolery, dzięki czemu maszyny wirtualne pracują bez przerwy a dane Klientów utrzymywane są na poziomie RAID 6.

Korzystamy z dwóch niezależnych dostawców łączy. Oprócz pętli światłowodowej, w którą wyposażone jest nasze Centrum Danych, wybraliśmy dodatkowego znanego na rynku operatora, zapewniającego zwielokrotnione łącza transmisji danych, redundancję urządzeń sieciowych w naszym szkielecie sieci teleinformatycznej oraz zdublowane krytyczne elementy sieciowe urządzeń aktywnych.

Bezpieczeństwo

Bezpieczeństwo danych i stabilność aplikacji do jeden z najistotniejszych elementów zarządzania naszej platformy. Od początku działalności koncentrujemy się na zapewnieniu naszym Partnerom najwyższego poziomu bezpieczeństwa powierzonych danych.

Stale inwestujemy w innowacyjne rozwiązania sprzętowe i technologiczne. Przez 17 lat działalności, mając świadomość newralgicznych punktów możliwych awarii, stworzyliśmy dla Państwa usługi zapewniające maksymalny poziom bezpieczeństwa i niezawodności.

Nasze Centrum Danych oraz zastosowany sprzęt i łącza a także wdrożenie innowacyjnych rozwiązań cloudowych tworzą zintegrowany technologicznie i organizacyjnie najwyższy poziom bezpieczeństwa danych i stabilności aplikacji. Nad bezpieczeństwem Państwa danych czuwa zespół wykwalifikowanych administratorów sieci pracujących w systemie 365/24/7 wspomagany dodatkowo przez dwa niezależne systemy monitoringu ciągłości działania systemu.