Wymogi rejestrów ccTLD innych niż .PL

Warto pamiętać iż wiele z krajowych Rejestrów domen kieruje się zasadami znacząco odbiegającymi od standardów Rejestrów domen polskich, europejskich czy globalnych.
Pierwszą ze znaczących różnic występujących w wielu Rejestrach jest obowiązek złożenie przez Abonenta danej domeny w odgórnie ustalonym terminie deklaracji chęci dalszego korzystania z domeny jeszcze przed końcem okresu abonentowego domeny. Termin ten przypada w czasie od paru do parunastu dni od daty wygaśnięcia domeny. Więcej informacji na temat tych dat uzyskać można TUTAJ>>
Innym przykładem są wymogi niektórych Rejestrów, m.in. niemieckich (.DE) oraz włoskich (.IT) – istnienia pliku strefy na serwerze na którego kierują adresy DNS przypisane do domen. W przypadku braku tak skonfigurowanej delegacji DNS Rejestr usuwa domenę w przeciągu 30 dni od dnia jej rejestracji (lub ustawienia błędnej delegacji).
Istotne są również różnice w przypadku chęci przeprowadzenia transferu zagranicznych domen krajowych. Niektóre z nich przeprowadzane są na specjalnych zasadach, jak np. w przypadku domen brytyjskich (.UK itp.) gdzie zamiast podawania nowemu rejestratorowi kodu AuthInfo, staremu przekazać powinno się kod TAG-IPS.
Kolejną komplikacją może być brak automatycznej synchronizacji daty wygasania domen w wyszukiwarkach WhoIs w przypadku niektórych krajowych domen. Taki problem występuję na przykład w przypadku domen belgijskich (.BE) o których informacja w bazach WhoIs o dacie wygasania aktualizuję się dopiero po 7 dniach od poprzedniego terminu wygasania domeny.
Powyżej przedstawione różnicę są najczęściej występującymi komplikacjami z którymi spotykają się zarówno partnerzy HRD jak również sami ich klienci. W przypadku chęci zapoznania się lepszego z obowiązującymi regulaminami rejestrów krajowych domen które mogą Państwo oferować swoich abonentom zachęcamy do zapoznania się z nimi >>
W przypadku jakichkolwiek dodatkowych pytań dotyczących specjalnych reguł domen krajowych prosimy o kontakt z nami drogą mailową: info@hrd.pl lub telefonicznie pod numerem +48.22 853 8888 / +48.500 600 555.